Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?
Esperal jest lekiem, stosowanym w leczeniu alkoholizmu, jako pomocnicza forma terapii. Występuje w postaci tabletek, które wszywane są pod skórę osoby chorej na alkoholizm. Aktywnym składnikiem leku jest Disulfiram, który ma istotny wpływ na metabolizm alkoholu etylowego. Wszywka jest rodzajem terapii awersyjnej. Oznacza to, że ma na celu wywołanie wstrętu do spożywania napojów alkoholowych i w ten sposób utrzymać całkowitą abstynencję osoby uzależnionej, która w późniejszym czasie powinna połączyć tę formę terapii z kompleksowym leczeniem alkoholizmu (np. terapią w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień).
Zalecenia przed zabiegiem implantacji Esperalu
Osoba uzależniona decydująca się na podskórną implantację tabletek z Esperalem nie może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pacjent zgłaszający się na procedurę zaszycia powinien utrzymać całkowitą abstynencję minimum 24 godziny przed planowanym zabiegiem. Jest to bardzo istotne, ponieważ zapewnia całkowite bezpieczeństwo zabiegu i wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych. W przeciwnym razie wszywka alkoholowa Esperal może wejść w reakcję z aktywnym składnikiem leku: Disulfiramem i spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości, zagrażających zdrowiu Pacjenta.
Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia Esperalu?
Esperal jest przeznaczony dla osób uzależnionych od alkoholu. Do leczenia tą metodą farmakologiczną mogą zgłosić się zarówno osoby w początkowej fazie alkoholizmu, jak i alkoholicy pijący długotrwale. Uzależnienie od alkoholu można skutecznie przezwyciężyć, decydując się na zabieg zaszycia alkoholowego, łącząc metodę awersyjną z kompleksowym leczeniem alkoholizmu tzn. różnymi rodzajami psychoterapii uzależnień. Dla osób, które nie są w stanie oprzeć się pokusom nadmiernego picia alkoholu i są często przez to utrapieniem dla swoich bliskich – wszywka alkoholowa Esperal może być doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji.
Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia
- nadwrażliwość na jeden z aktywnych składników leku (Disulfiram tiokarbaminiany),
- stan nietrzeźwości w dniu wykonywania implantacji (wymagana minimum 24 godzinna abstynencja),
- niektóre choroby układu krążenia,
- świeżo przebyty zawał serca (w okresie 6 miesięcy przed zabiegiem),
- zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości),
- przyjmowanie leków mogących wejść w reakcję z Disulfiramem (wykluczane podczas konsultacji z lekarzem przed zabiegiem).
Dlaczego warto wybrać nasz specjalistyczny gabinet do wykonania zabiegu?
- stosujemy wyłącznie oryginalny lek Disulfiram,
- zabieg wykonywany jest przez lekarzy specjalistów posiadających duże doświadczenie w leczeniu tą formą terapii,
- zawsze przed zabiegiem sprawdzamy stan zdrowia pacjenta i przeprowadzamy szczegółowy wywiad medyczny,
- zapewniamy komfortowe i przede wszystkim sterylne warunki wykonywania całej procedury,
- stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu implantacja leku jest całkowicie bezbolesna,
- nasz gabinet mieści się w korzystnej lokalizacji (dojazd do nas nie stanowi problemu niezależnie od wyboru środka komunikacji),
- po zabiegu wydajemy stosowne oświadczenie o jego wykonaniu.