Wszywka alkoholowa Esperal Tczew - Rumia - Wejherowo - Starogard Gdański

  1. Home
  2. Tczew

Terapia uzależnienia jest wieloetapowa i bardzo złożona. W zależności od indywidualnego stanu danej osoby, zdarza się, że do psychoterapii włącza się wspierające działanie metody farmakologicznej. Do takich działań zalicza się zaszycie alkoholowe z zastosowaniem Disulfiramu.

Jak działa wszywka Esperal?

Działanie Esperalu opisuje się jako odczuwanie szeregu objawów silnego zatrucia alkoholowego, utożsamianego z bardzo wzmożonym kacem. W ten sposób tworzy się postawa awersyjna, która powinna powstrzymać osobę uzależnioną przed konsumowaniem napojów alkoholowych. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Co to jest Esperal?

Esperal jest lekiem, który w swoim składzie ma substancję czynną o nazwie Disulfiram. Może on przybierać formę tabletek doustnych, lub tabletek przeznaczonych do wszycia podskórnie. Wykorzystuje się go jako terapię uzupełniającą – tym samym Esperal nie powoduje eliminacji uzależnienia. Jego skuteczność opiera się na wspieraniu silnej woli Pacjenta oraz jego zdolności do samodyscypliny i samokontroli, ponieważ dana osoba zaczyna unikać nieprzyjemnych objawów spożywania alkoholu.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem wszywki?

W Tczewie zazwyczaj umiejscawiany jest w części pośladkowej. Wcześniej podawane jest znieczulenie miejscowe, a kolejnym krokiem nacina się skórę i umieszcza tabletki. Następnie powstałe miejsce zaszywa się szwami. Samo działanie Esperalu szacowane jest między osiem, a dwanaście miesięcy, co uzależnione jest od indywidualnych cech osobniczych danej osoby. W razie wystąpienia takiej potrzeby, można powtórzyć zabieg.

Działanie wszywki alkoholowej Esperal

W momencie spożycia alkoholu powstaje reakcja organizmu zbliżona mechanizmem do bardzo silnego zatrucia alkoholowego. Pojawiają się w nasilonym stopniu biegunki, wymioty, bóle głowy, duszności, nadmierne pocenie się, wzrost ciśnienia, nieprawidłowa praca serca, drgawki. Objawy są na tyle silne, że dodatkowo alkoholik doznaje stanu depresyjnego oraz pojawiają się lęki wywołane wizją następnych takich sytuacji, przez co zaczyna reagować awersyjnie na alkohol. Tym samym należy zaznaczyć, że Esperal nie usuwa uzależnienia, nie powoduje zmniejszenia ochoty na alkohol. Z tego powodu nie zastąpi oddziaływań detoksu oraz psychoterapii.

Skutki uboczne Esperalu

Esperal, o ile przestrzega się zaleceń lekarskich na temat wstrzemięźliwości od alkoholu, nie powoduje powstawania żadnych skutków ubocznych, takich jak ból głowy, czy nudności. Tym samym Pacjent tuż po zabiegu chirurgicznym może wrócić niemalże natychmiastowo do swoich codziennych obowiązków i aktywności, takich jak np. pójście do pracy, prowadzenie samochodu. Należy jednak dbać o powstałą ranę, a także o szwy, aby nie doszło do zakażenia lub infekcji. W przypadku wyboru rodzaju rozpuszczalnych wchłaniają się one bardzo szybko, a po wygojeniu rany powstaje niewielka, ledwo widoczna blizna.

Dlaczego warto zaszyć się w naszym gabinecie?

Naszymi atutami są:

  • Dostępność jedynie oryginalnego leku,
  • Obecność kadry medycznej charakteryzującej się dużym doświadczeniem,
  • Praca lekarska z użyciem nowoczesnego sprzętu najwyższej klasy,
  • Sterylność narzędzi,
  • Możliwość zastosowania szwów rozpuszczalnych,
  • Znieczulenie miejscowe,
  • Przekazywanie przez lekarza chirurga zaświadczeń świadczących o odbytym zabiegu,
  • Korzystna cena

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu w miasto Tczewie