Terapia uzależnienia jest wieloetapowa i bardzo złożona. W zależności od indywidualnego stanu danej osoby, zdarza się, że do psychoterapii włącza się wspierające działanie metody farmakologicznej. Do takich działań zalicza się zaszycie alkoholowe z zastosowaniem Disulfiramu.
Jak działa wszywka alkoholowa Wejherowo?
Działanie Esperalu opisuje się jako odczuwanie szeregu objawów silnego zatrucia alkoholowego, utożsamianego z bardzo wzmożonym kacem. W ten sposób tworzy się postawa awersyjna, która powinna powstrzymać osobę uzależnioną przed konsumowaniem napojów alkoholowych. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.
Co to jest Esperal?
Esperal Wejherowo jest lekiem, który w swoim składzie ma substancję czynną o nazwie Disulfiram. Może on przybierać formę tabletek doustnych, lub tabletek przeznaczonych do wszycia podskórnie. Wykorzystuje się go jako terapię uzupełniającą – tym samym Esperal nie powoduje eliminacji uzależnienia. Jego skuteczność opiera się na wspieraniu silnej woli Pacjenta oraz jego zdolności do samodyscypliny i samokontroli, ponieważ dana osoba zaczyna unikać nieprzyjemnych objawów spożywania alkoholu.
Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem wszywki?
W Tczewie zazwyczaj umiejscawiany jest w części pośladkowej. Wcześniej podawane jest znieczulenie miejscowe, a kolejnym krokiem nacina się skórę i umieszcza tabletki. Następnie powstałe miejsce zaszywa się szwami. Samo działanie Esperalu szacowane jest między osiem, a dwanaście miesięcy, co uzależnione jest od indywidualnych cech osobniczych danej osoby. W razie wystąpienia takiej potrzeby, można powtórzyć zabieg.
Działanie wszywki alkoholowej Esperal
W momencie spożycia alkoholu powstaje reakcja organizmu zbliżona mechanizmem do bardzo silnego zatrucia alkoholowego. Pojawiają się w nasilonym stopniu biegunki, wymioty, bóle głowy, duszności, nadmierne pocenie się, wzrost ciśnienia, nieprawidłowa praca serca, drgawki. Objawy są na tyle silne, że dodatkowo alkoholik doznaje stanu depresyjnego oraz pojawiają się lęki wywołane wizją następnych takich sytuacji, przez co zaczyna reagować awersyjnie na alkohol. Tym samym należy zaznaczyć, że Esperal nie usuwa uzależnienia, nie powoduje zmniejszenia ochoty na alkohol. Z tego powodu nie zastąpi oddziaływań detoksu oraz psychoterapii.
Skutki uboczne Esperalu
Esperal, o ile przestrzega się zaleceń lekarskich na temat wstrzemięźliwości od alkoholu, nie powoduje powstawania żadnych skutków ubocznych, takich jak ból głowy, czy nudności. Tym samym Pacjent tuż po zabiegu chirurgicznym może wrócić niemalże natychmiastowo do swoich codziennych obowiązków i aktywności, takich jak np. pójście do pracy, prowadzenie samochodu. Należy jednak dbać o powstałą ranę, a także o szwy, aby nie doszło do zakażenia lub infekcji. W przypadku wyboru rodzaju rozpuszczalnych wchłaniają się one bardzo szybko, a po wygojeniu rany powstaje niewielka, ledwo widoczna blizna.
Dlaczego warto zaszyć się w naszym gabinecie?
Naszymi atutami są:
- Dostępność jedynie oryginalnego leku,
- Obecność kadry medycznej charakteryzującej się dużym doświadczeniem,
- Praca lekarska z użyciem nowoczesnego sprzętu najwyższej klasy,
- Sterylność narzędzi,
- Możliwość zastosowania szwów rozpuszczalnych,
- Znieczulenie miejscowe,
- Przekazywanie przez lekarza chirurga zaświadczeń świadczących o odbytym zabiegu,
- Korzystna cena
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu w miasto Tczewie
Kto może skorzystać z leczenia za pomocą wszywek z Esperalem?
Z wszczepienia podskórnie tabletek z Esperalem może skorzystać każdy, kto wyraża chęć podjęcia leczenia z powodu choroby alkoholowej i nie stwierdzono u niego żadnych przeciwwskazań do wykonania zaszycia. Pacjenci muszą posiadać jednak dużą motywację do leczenia terapią awersyjną i silną wolę. Tabletki z Esperalem mogą mieć tylko osoby, które podpiszą pisemną zgodę na wykonanie implantacji leku. Zdarza się, że osoba zgłaszająca się na zabieg nie chce się mu poddać, ale ulega groźbom, namowom i prośbom najbliższych. W takich przypadkach implantacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Alkoholik będzie łamał zakaz picia i po zakończeniu leczenia szybko wróci do picia. Może to również spowodować duży uszczerbek na zdrowiu, gdyż połączenie wszywki z etanolem grozi nieprzyjemnymi konsekwencjami.
Czy wszycie Esperalu boli?
Wszywka alkoholowa Tczew - implantacja wszywki alkoholowej jest prostym zabiegiem, który może być wykonany w około 30 minut przez doświadczonego chirurga, w dobrze wyposażonej placówce, takiej jak nasza. Jest to szczególnie istotne aby zabieg zaszycia odbywał się w sterylnych warunkach z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu ani bólu po podaniu znieczulenia miejscowego. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w skórze pacjenta, aby umożliwić wprowadzenie tabletek Disulfiramu podskórnie. Następnie chirurg zszywa ranę i zakłada opatrunek. Pacjent może wrócić do domu od razu po zabiegu. Nie jest wymagane również zwolnienie lekarskie.
Przeciwwskazania do wyonania zabiegu zaszycia
Chociaż zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal Tczew jest zabiegiem naprawdę mało ingerującym w organizm osoby uzależnionej, jest to jednak pewna procedura, stąd jak podczas wykonywania każdego zabiegu z zakresu medycyny występują pewne przeciwwskazania. Wśród najważniejszych wymienia się:
- pojawienie się pacjenta w stanie upojenia alkoholowego (wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja),
- nadwrażliwość (uczulenie) na jakikolwiek składnik leku,
- ciąża i karmienie piersią,
- nadciśnienie,
- niedawno przebyty zawał serca (ok. pół roku od planowania wykonania wszywki),
- schorzenia psychiczne (mowa tutaj także o próbach samobójczych w przeszłości),
- stosowanie niektórych leków (najczęściej lekarz zaleca aby na kilka dni odstawić dane leki, o ile oczywiście istnieje taka możliwość),
- i inne, które nie zostały tutaj wymienione, ale zawsze są wykluczane w szczegółowym wywiadzie medycznym przeprowadzanym przez lekarza wykonującego zabieg przed jego wykonaniem.
Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej
Wszywka alkoholowa Tczew nie jest lekiem na alkoholizm i stosowana samodzielnie nie wyleczy osoby uzależnionej z choroby alkoholowej. Jest to natomiast świetna metoda pomocnicza podczas innych form terapii opartych na aspekcie psychicznym. Alkoholizm jest na tyle ciężka chorobą (która trwa całe życie), że wymaga kompleksowego leczenia. Wszyte podskórnie tabletki z Esperalem pomagają skutecznie utrzymać osobie uzależnionej całkowitą abstynencję, dzięki czemu może ona podjąć inne formy terapeutyczne. Abstynencja jest kluczowa w tej kwestii, dlatego Esperal Rumia jest taki popularny. Po zaszyciu warto zgłosić się na terapię np. do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień, statystyki pokazują, że terapie w zamkniętych ośrodkach przynoszą największa skuteczność leczenia, a pacjenci wychodzący z placówek potrafią żyć w całkowitej trzeźwości i nie ciągnie ich ponownie do nałogu.
Zalecenia po zabiegu
wszywka alkoholowa Rumia - najważniejszym zaleceniem po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej jest całkowity zakaz picia alkoholu (nawet w najmniejszych ilościach). Wiążę się to z natychmiastowym połączeniem Disulfiramu z etanolem i wystąpieniem poważnych skutków ubocznych, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, lecz w skrajnych przypadkach również życiu pacjenta z wszywką.
Esperal Rumia - osoby z wszytym podskórnie lekiem powinny również unikać innych produktów z alkoholem: ciast, cukierków z likierem, kosmetyków z domieszką alkoholu. Każda nawet najmniejsza ilość etanolu może wywołać działania niepożądane. Wszywka alkoholowa Rumia - Jeżeli pacjent będzie unikał tego typu produktów wszywka będzie obojętna. Nie przeszkadza ona również w żaden sposób w codziennym funckjonowaniu.